УЧЕНИЦИ ПРВОГ РАЗРЕДА ПОСЈЕТОМ БИБЛИОТЕЦИ ОБИЉЕЖИЛИ МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЈЕЧИЈЕ КЊИГЕ

Међународни дан дјечије књиге обиљежава се 2. априла сваке године, а циљ обиљежавања јесте указати  на важност дјечије књиге и љубав према читању. На овај датум је рођен Ханс Kристиан Андерсен, најпознатији писац бајки. Управо стога је овај дан посвећен дјечијим књигама.

Овим поводом, ученици првог разреда централне школе са учитељицама Јеленом Перић и Тијаном Јеринић су у петак, 30. марта 2023. године посјетили ЈУ Народну библиотеку Станари и постали њени најмлађи чланови. Том приликом су уживали у бајкама које им је читала библиотекарка Јелена прдстављајући дјечије књиге на најљепши начин.

И овом приликом смо покушали скренути пажњу дјеци да је књига заиста „најбољи човјеков пријатељ“.

По завршетку дружења директорица ЈУ Народне библиотеке Станари Дијана Билановић је ученицима подијелила поклоне у виду слаткиша.

Захваљујемо се Народној библиотеци на сарадњи и срдачном дочеку у просторије библиотеке.