СВЈЕТСКИ ДАН ДЈЕТЕТА У ЦВРТКОВЦИМА

Свјетски дан дјетета или Међународни дан дјетета је годишњи међународни догађај који се слави 20. новембра. Установљен је од стране Генералне скупштине Уједињених нација 1954. године са циљем да се у свим државама слави истог дана.

Овај дан се обиљежава и да би се скренула пажња јавности на обавезе друштва према дјеци, као и на актуелне проблеме са којима се деца суочавају.

Свјетски дан дјетета се обиљежава и код нас, а на сасвим посебан начин је прослављен у подручној школи у Цвртковцима.

Наставница демократије Снежана Аврамовић-Кременовић је за ученике подручног одјељења у Цвртковцима припремила забавну радионицу на тему дјечијих права.

Ученици су разговарали о правима дјетета, цртали, писали она права која су њима најважнија,  а за крај наставница Снежана им је припремила слатко изненађење. Ученици су своју креативност могли показати украшавањем крофница које је наставница за њих припремила. На крају радионице су своја минијатурна умјетничка дјела у сласт појели у друштву својих другара и учитеља, а све уз веселу музику дјечијих пјесмица.