СВЈЕТСКИ ДАН ДЈЕТЕТА ОБИЉЕЖЕН У ПО ТЕДИН ХАН

Свјетски дан дјетета је годишњи међународни догађај који се 20. новембра слави широм свијета.

Осмишљен је тако да промовише међусобну интеракцију и разумијевање међу дјецом, за добробит дјеце у свијету.

Овај дан се обиљежава да би се скренула пажња јавности на обавезе друштва према дјеци, као и на актуелне проблеме са којима се дјеца свакодневно суочавају.

О проблемима са којима се дјеца свакодневно суочавају као и о обавезама друштва према дјеци, 20. новембра 2017.године, ученици подручне школе Тедин Хан разговарали су са учитељицама и наставницом демократије, Снежаном Аврамовић-Кременовић те на тај начин уз пјесму и игру обиљежили овај важан дан.

Поред корисног предавања и дискусије, ученици су показали и велику креативност, нацртавши мноштво цртежа и један заједнички пано, који ће у будућности красити просторије њихове школе, а уједно и подсјећати све посјетиоце o потреби заштите дјеце од злоупотребе, насиља и разних облика дискриминације.