СВЈЕТСКИ ДАН ВОДА ОБИЉЕЖЕН У ПО ЦЕРОВИЦА

Свјетски дан вода обиљежава се сваке године 22. марта. Тај дан је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. Већ од 1993. године овај дан је почео да се обиљежава и, временом, значај овог дана је почео да расте.

Овим даном Уједињене нације желе да подсјете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима свијета.

Свјетски дан воде ученици наше школе су ове године обиљежили у подручној школи у Церовици.

Професор историје и географије Драшко Циган је  за њих припремио корисну радионицу којој је предавало предавање о важности заштите и штедње воде.

Наша школа оваквим активностима жели да очврсти везу између подручних одјељења и централне школе. Циљ је да настава у свим нашим школама буде што подстицајнија, а услови за наставу исти за сваког нашег ученика.