РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ОДРЖАНО У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас је у нашој школи одржано Регионално такмичење из математике за ученике седмог, осмог и деветог разреда основних школа регије Добој. Укупно 26 основних школа са 68 ученика је остварило пласман на ово такмичење.

Такмичење је проведено у складу са Стручним упутством за организацију такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, а под будним оком инспектора просвјетног савјетника, господина Горана Јанковића.

Такмичење је почело у 10.00 часова, а ученици су за израду теста имали 120 минута. У току рада нису била дозвољена помоћна средства нити консулатација са осталим ученицима.
По завршетку рада радови су прегледани. Комисије за исправљање радова се у потпуности придржавалe Упутства.

Најуспјешнији ученици седмог разреда су:

1Борис ЦвијановићЈУ Основна школа „Свети Сава” ДобојАлександар КршићДобој
2Анђела ЛивњакЈУ Основна школа „Петар Петровић Његош” ТеслићМилош ЖивковићТеслић
3Виктор ЛазићЈУ Основна школа „Милан Ракић” Буковица ВеликаСтана КујунџићДобој

Најуспјешнији ученици осмог разреда су:

РАНГИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКАНАЗИВ ШКОЛЕНАСТАВНИК – МЕНТОРМЈЕСТО
1Анђела ВуковићЈУ Основна школа „Доњи Жабар” Доњи ЖабарСергеј ПавловићДоњи Жабар
2Нађа МишкићЈУ Основна школа „Петар Кочић” УгодновићКатарина НиколићТеслић
3Лана БркићЈУ Основна школа „Свети Сава” БродСанела МилосављевићБрод

Најуспјешнији ученици деветог разреда су:

1Михајло ЛетићЈУ Основна школа „Стеван Душанић” ПрибинићНаташа СавковићТеслић
2Лука БојковићЈУ Основна школа „Свети Сава” МодричаДобрила НарићМодрича
3Лазар МилкићЈУ Основна школа „Шамац” ШамацБранка ГајановићШамац

На крају самог такмичарског дана директор школе, господин Александар Ристић је најуспјешнијим ученицима уручио похвале, дипломе и прикладне награде за освојена прва три мјеста. Најуспјешнијим наставницима су уручена признања Републичког педагошког завода, а школи домаћину је уручена захвалница за помоћ у организацији и провођењу такмичења.

У току такмичарског дана владала је пријатна атмосфера. Надамо се да су сви такмичари данас из Станара отишли носећи само позитивне утиске о нашој школи. Најуспјешнијим ученицима желимо много среће на будућим такмичењима.