ОБИЉЕЖИЛИ СМО СВЈЕТСКИ ДАН ОСОБА СА ДАУНОВИМ СИНДРОМОМ

О значају и важности обиљежавања 21. марта – Свјетског дана особа са Дауновим синдромом логопед школе, Свјетлана Ђекановић је разговарала са ученицима петог разреда централне школе.

Говорили смо о томе зашто се обиљежава овај дан, коме је посвећен, какав је положај особа са Дауновим синдромом у друштву, како се школују и зашто је облачење различитих чарапа тај дан симбол обиљежавања овог значајног датума.

Ученици много знају о овој теми, имају емпатијски став према овој популацији. Сама чињеница да у свом одјељењу већ пет година имају ученика са Дауновим синдромом  и да заједно са учитељицом дају несебичну подршку и помоћ  њеном боравку и школовању у нашој школи показује какав је став и однос ових ученика, а и свих осталих према овој популацији.

У знак пажње ученици је додјељен пакет са школским прибором и дидактичким материјалом.