О САОБРАЋАЈУ НА ЗАБАВАН НАЧИН – ПРЕДСТАВА „МИРКА“ ЗА НАШЕ УЧЕНИКЕ

Безбиједност ученика у саобраћају је један од првих приоритета сваке средине, а кључ сигурности ученика је и у њиховој едукацији. Само познавање правила понашања у саобраћају је једнако важно за све учеснике у саобраћају.

Тим поводом наши ученици од првог до петог разреда су посјетили салу Центра за културу како би на забаван начин учили о саобраћају. У сарадњи са Агенцијом за безједност саобраћаја Републике Српске и Савјета за безбједност саобраћаја општине Станари, одржана је представа „Мирка“ која на едукативан али и занимљив начин учи наше најмлађе како се безбједно понашати у саобраћају.

Овом приликом припремљене су и сликовнице које ће бити подијељене свим ђацима како би у својим домовима, са родитељима поновили правила понашања у саобраћају.

Министарство саобраћаја и веза, Агенција за безбједност саобраћаја и Ауто-мото савез Републике Српске од 2014. године реализују ову представу у свим локалним заједницама у Републици Српској.