НАСТАВА У ШКОЛАМА ОБУСТАВЉЕНА ЗБОГ ПОЈАВЕ КОРОНА ВИРУСА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић рекао је данас, након састанка званичника Републике Српске у вези са епидемиолошком ситуацијом и појавом вируса корона у Републици Српској, је да је донесена одлука да све школе и високошколске установе у Српској буду затворене 21 дан.

„Позивамо грађане да прате инструкције Министарства здравља, Института за јавно здравство и здравствених установа. Нема нових потврђених случајева. Ово није драматична ситуација која би требала да изазове панику, а све ове мјере доносимо из превентивних разлога. На основу искустава земаља у окружењу, а посебно Италије, могли смо да видимо како се вирус корона због неодговорног понашања грађана може проширити. Ми на овај начин покушавамо да сузбијемо ширење вируса у Српској“, појаснио је премијер Вишковић.

Састанку су, између осталих, присуствовали предсједник Републике Српске Жељка Цвијановић, српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик и министар здравља Ален Шеранић.

Извор: www.vladars.net