„МОЈА СЕДМИЦА, МОЈА ГОДИНА“ – СЛАВИЛИ СМО ДЈЕЧИЈУ НЕДЈЕЉУ

Сваке године  у првој половини октобра традиционално обиљежавамо Дјечију недјељу.

Слоган овогодишње манифестације је „Моја седмица, моја година“.

Ученици наше школе могу се похвалити да им је седмица од 7. октобра до 13. октобра ове године била испуњена разним активностима, а на нивоу школе обиљежавање Дјечије недјеље одликује разноликост идеја наших маштовитих учитеља.

Седмица која је посвећена најмлађима, а самим тиме и нашим ученицима је у нашој школи и нашем мјесту започела мало другачије.

Дјечију недјељу смо отворили приредбом ученика млађег узраста централне школе, а затим је услиједило посебно изненађење за све малишане.

Ове године у сарадњи са ЈУ Центар за културу Општине Станари организован је концерт дјечијег хора Пачићи из Добоја као поклон најмлађој популацији нашег мјеста.

На концерту су наши ученици и многи малишани из Станара уживали у програму који су за њих извели другари из Добоја.

Манифестацију Дјечија недјеља смо наставили многим другим занимљивостима које смо распоредили током седмице.

Седмични распоред активности укључивао је многе занимљиве радионице и активности. Само неке од њих су:

• Дебата на тему Рад у комбинованом одјељењу (ПО Јелањска)
  • Радионица Мама и ја у школи (ПО Драгаловци)
  • Креативна радионица Поклон другарства (Централна школа)
  • Састанак Савјета ученика (педагог Маја Мојевић)
  • Радионица Јесења чаролија продуженом боравку
  • Радионица Мали кухари (први разред Централне школе)
  • Маскенбал (ПО Дргаловци и ПО Јелањска)
  • Креативне радионице о дјечијим правима (ПО Цвртковци, ПО Тедин Хан, ПО Церовица …)

Ово су само неке од активности које су организоване у свим подручним школама као и у централној школи. Најљепша особина наше школе је богатство подручним одјељењима. Због тога и обиљежавање манифестација као што је Дјечија недјеља обилује активностима, а самим тиме је и срећа наших ђака већа.