МАЛИ ПРОГРАМЕРИ ОБИЉЕЖИЛИ ДАН СИГУРНИЈЕГ ИНТЕРНЕТА

Дан сигурнијег интернета се на иницијативу Европске комисије глобално обиљежава већ дуги низ година у циљу промовисања сигурног и одговорног кориштења интернета и других дигиталних технологија.

То је један од најважнијих дана у календару IT сигурности, а обиљежава се сваке године, другог дана у другој седмици, другог мјесеца.

Ове године Дан сигурнијег интернета обиљежен је 7. фебруара 2023. године.

Тим поводом су ученици који похађају часове факултативне наставе Мали програмери припремили и реализовали предавање на тему сигурног кориштења интернета. Уз помоћ своје наставнице Дајане Јаћимовић, наши ученици су својим другарима, ученицима четвртог и петог разреда централне школе, предочили које су то опасности које вребају на интернету, али и које су то добре стране овог моћног алата. Посебно су нагласили да све активности на интернету за дјецу млађу од 13 година треба да се одвијају уз родитељску контролу и надзор.

Користимо ову прилику да похвалимо наше Мале програмере и њихову наставницу Дајану Јаћимовић на реализацији овог корисног предавања.