УСПЈЕХ НАШИХ УЧЕНИКА НА ЕВРОПСKИМ ОТВОРЕНИМ ШKОЛСKИМ БОРИЛАЧKИМ ИГРАМА 2023

Европске отворене школске борилачке игре 2023 су посебна спортска манифестација која има за циљ истраживање иновативних такмичарских формата који стварају свој пут кроз мрежу школског спорта. Ова спортска манифестација је одржана први пут ове године од 29. маја до 3. јуна 2023. године под покровитељством Европске школске спортске федерације (ESSF) у главном граду Србије, Београду.

Изузетно смо поносни јер су наши ученици Милица Ђајић и Николај Ковачевић представљали нашу школу на овом спортском такмичењу.

Борилачки спортови Теквондо, Kарате, Џудо, Рвање и Самбо, окупили су око 2000 такмичара који су представљали школе из Пољске, Украјине, Молдавије, Румуније, Азербејџана, Таџикистана, Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине и Републике Српске.

На престижном такмичењу попут овога велика је част имати своје представнике, али је још већа срећа остварити одличне резултате. Ученик другог разреда централне школе, Николај Kовачевић се окитио титулом Европског првака у категорији пионира до 51 кг, док се Милица Ђајић, ученица четвртог рареда ПО Церовица окитила бронзаном медаљом у категорији пионирки до 39 кг.

Честитамо нашим ученицима на оствареном успјеху. Честитамо и њиховим тренерима Далибору Ковачевићу и Александри Ковачевић и захваљујемо им се јер су име наше школе достојно представили школама многих европских држава.

Милица и Николај, одлични ученици и одлични спортисти могу послужити свима нама за примјер како се рад, труд, посвећеност и дисциплина итекако исплате.

Желимо им да и у будућности наставе низати успјехе како у спорту тако и у учењу.