ДРУГО И ТРЕЋЕ МЈЕСТО ЗА НАШЕ УЧЕНИЦЕ НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ „РУСИЈА У МОМ ОКУ“

Поводом Дана руског језика, који се традиционално обиљежава 6. јуна, на дан рођења великог руског писца Александра С. Пушкина, Центар за руске студије Филолошког факултета у Бањој Луци расписао је Литерарни конкурс под називом „Русија у мом оку“ за ученике основних и средњих школа. На адресу Филолошког факултета пристигли су радови у обје узрасне групе, који се одликују оригиналношћу и креативношћу. Наша наставница руског језика, Слађана Маринковић, је за учешће на Литерарном конкурсу пријавила укупно девет ученика, а стручна комисија је одлучила да друго и треће мјесто, у категорији основаца, заузму наше ученице шестог разреда Теодора Стокић (друго мјесто) и Сара Лазић (треће мјесто).

Данас је у просторијама Народне и универзитетске библиотеке Републике Српске уприличена свечана Академија, на којој су присуствовали представници руске Амбасаде у Босни и Херцеговини, декан Филолошког факултета, проф.др Биљана Бабић, побједници конкурса и њихови наставници, те многобројни гости. Побједницима су уручене пригодне награде, а специјалну награду за активан допринос у Литерарном конкурсу добила је наставница руског језика из наше школе, Слађана Маринковић.

Честитамо нашим ученицама, Теодори Стокић и Сари Лазић на оствареним резултатима, а такође и наставници Слађани.