ПО ЈЕЛАЊСКА: НА СВЈЕТСКИ ДАН ХРАНЕ УЧИМО О ПИРАМИДИ ИСХРАНЕ – ШТА ЈЕ И ЗАШТО ЈЕ ВАЖНО ДА ЈЕ ПОЗНАЈЕМО?

Здрава исхрана је основа здравог начина живота.

Пирамида исхране је визуелни приказ здраве исхране, односно намирница које нас воде у здрав начин живота. Kао што наш народ говори “здравље на уста улази”, од намирница које уносимо у своје тело зависи наше здравље.

Учитељице Бојана Тадић и Сњежана Цвијановић су Свјетски дан хране обиљежиле са својим ученицима израђујући приказ Пирамиде здраве исхране. Кроз разговор са ученицима у току рада, учитељице су објасниле шта овај приказ представља и појасниле су важност разноврсне исхране.

Надамо се да ће наши ученици из подручне школе Јелањска након часа о здравој храни више времена посветити размишљању о значају воћа, поврћа, житарица и остале здраве хране у свакодневном животу, а да ће их мање привлачити слаткиши, газирани сокови, разне грицкалице и остала нездрава храна.