НАСТУП ШКОЛСКОГ ХОРА НА РЕГИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ У ДОБОЈУ

На Регионалном такмичењу хорова које је одржано 20. априла 2024. године у ЈУ Основној школи „Вук Стефановић Караџић“ Добој наш хор је освојио II награду, ау коначном поретку заузео је пето мјесто.

Школски хор под вођством наставника Стефана Денде извео је сљедеће композиције: „Месечина“ – традиционална пјесма, „Седам сати удара“ – традиционална пјесма и „Весели се српски роде“ – А. Ковачевић. Укупно 19 ученица наше школе наступило је са школским хором на овом такмичењу, а пет ученица (Марија Баћић, Јована Лазић, Милица Божић, Данијела Миливојевић и Теодора Радић) имале су прилику да се представе жирију и публици као соло извођачи. Нашу школу представљале су Сања Ђекић, Жаклина Рауковић, Жана Радић, Теодора Радић, Јована Ристић, Данијела Миливојевић, Анамарија Лугоњић, Хелена Ковачевић, Ивана Грујић, Ивана Планинчевић, Јована Лазић, Марија Баћић, Милица Божић, Елена Бачић, Вукица Ерић, Маја Шарић, Милица Шушковић, Јелена Бајић и Лара Максимовић.

Чланицама школског хора и наставнику Стефану честитамо на овом резултату и жељно ишчекујемо наступе нашег хора на фестивалима „Распјевани мај“ у Дервенти и „Мајске музичке свечаности“ у Бијељини.