НАШ ШКОЛСКИ ХОР ОСВОЈИО ДРУГО МЈЕСТО НА РЕГИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ У ШАМЦУ!

Данас, 29. априла 2023. године у ЈУ ОШ „Шамац“ у Шамцу организовано је Регионално такмичење школских хорова.

На такмичењу су учествовали представници осам основних школа са добојске регије. Наша школа ове године по први пут има представнике на такмичењу хорова. Наставник музичке културе Стефан Денда је са нашим дјевојчицама од почетка ове школске године вриједно вјежбао сваке седмице и имали су неколико успјешних наступа, а данас су нас обрадовали изузетним успјехом освојивши друго мјесто на Регионалном такмичењу школских хорова.

Школски хорови су се на овом такмичењу представили програмом од четири композиције. Двије композиције су биле обавезни тј. задани дио програма док су двије биле по избору. Наш хор се поред двије обавезне композиције представио нумерама „С’ оне стране Пливе“ и пјесмом „Рано“ која је побрала симпатије и наших дјевојчица из хора као и публике која их је слушала.

Поносни смо и срећни јер смо на првом нашем такмичењу хорова остварили овакав успјех и изражавамо наду да ћемо сљедеће године остварити још већи успјех.

Честитамо наставнику Стефану Денди и дјевојчицама које су чланови школског хора.

Браво! 😊