НАШ НИКОЛА РАДИЋ ПОБЈЕДНИК ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА ФИЛОЛОШКОГ ФАКУЛТЕТА БАЊА ЛУКА!

Филолошки факултет Универзитета у Бања Луци, студијски програм руског и српског језика и књижевности организовао је Литерарни конкурс поводом обиљежавања Дана руског језика за ученике основних и средњих школа.

На адресу Филолошког факултета пристигли су радови у обје узрасне групе, који се одликују изузетном оригиналношћу и креативношћу. Чланови комисије одабрали су оне радове који су се највише истакли квалитетом писане ријечи.

Наша наставница руског језика мр Тамара Милутиновић је за учешће на Литераном конкурсу пријавила Марину Лазић (VII-1) и Николу Радића (VI-2).

Након прегледа пристиглих радова објављени су сљедећи резултати:

Радови из основне школе:

1. Никола Радић, ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“, Станари, VI-2
  2. Милица Тркуља, ЈУ ОШ „Ђура Јакшић“, Бања Лука, VIII-1
  3. Габријела Кос, ЈУ ОШ „Ђура Јакшић“, Бања Лука, VIII-1

Радови из средње школе:

1. Романа Рогановић, ЈУ Гимназија „Јован Дучић“, Требиње
  2. Ђорђе Ковачевић, ЈУ СШЦ „Василије Острошки“, Соколац, IIr-1
  3. Тамара Петрушић, ЈУ Економска школа, Бања Лука, IV

Специјална награда биће уручена Иви Поткоњак, ученици III разреда ЈУ Гимназије у Бањој Луци.

Честитамо нашем ученику Николи Радићу на овом изузетном успјеху. Такође, честитамо нашој наставници мр Тамари Милутиновић која својим радом заслужује поштовање свих нас.

У нади да ћемо нову школску годину дочекати у школским клупама и пригодно обиљежити успјех Николе Радића, желимо Вам добро здравље и срећан љетњи распуст.