ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА ОБИЉЕЖЕН У ПО БРЕСТОВО ДОЊЕ

У подручној школи у Брестову Доњем 26. септембра 2023. године обиљежен је Европски дан језика.

Ученици VIII3 разреда Памела Недић, Данијел Козаревић и Милица Станчић упознали су присутне са значајем обиљежавања Европског дана језика и циљем који се тиме жели постићи, а то је указивање на важност учења језика. Послије завршеног излагања уз пригоду презентацију организован је квиз.

У квизу је учествовао по један ученик из сваког одјељења од шестог до деветог разреда ове подручне школе. Побједник квиза је ученик шестог разреда Дејан Зоран који је имао навиши број тачних одговора. Побједнику је уручена симболична награда.

Обиљежавању Европског дана језика, осим наставника српског језика Славка Ђурића, који је уједно и координатор ове активности, присуствовали су и наставници Дијана Видовић, Далибор Јелић и Далиборка Бабић.

Користимо прилику да похвалимо ангажман и допринос наставника Славка Ђурића и његових ученика. Обиљежавање значајних датума у школи ученицима проширују знање и утиче на развој опште културе која ће им у животу засигурно бити од велике важности.