ЗДРАВО ТИЈЕЛО, ВЕДАР ДУХ: ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕД НАШИХ УЧЕНИКА У ЈЗУ ДОМ ЗДРАВЉА СТАНАРИ

Како слоган овогодишње манифестације Дјечија недјеља гласи „Здраво тијело, ведар дух“  у сарадњи са Јавном установом Дом здравља општине Станари за наше ученике смо организовали превентивни преглед како бисмо у духу слогана ове недјеље дјетета посветили пажњу дјеци као најважнијим члановима наше заједнице.

Ученици су у просторије Дома здравља дошли у пратњи својих родитеља, а сама активност је обављена уз обавезно поштовање препорука Института за јавно здравство РС у погледу спречавања ширења корона вируса.

Превентивни преглед је подразумијевао скрининг деформитета грудног коша,  кичменог стуба и доњих екстремитета код дјеце школског узраста, а сам преглед су вршили  мр.спц. др. физијатар Бранислава Марјановић, доц.др. Гордан Бајић, Данијела Kарановић, физиотерапеут и Владена Ђурић, физиотерапеут.

У протеклом периоду наша школа је имала изузетну сарадњу са ЈЗУ Дом Здравља општине Станари те се овом приликом захваљујемо руководству ове установе и члановима колектива на успјешној сарадњи кроз овај тешки период током пандемије корона вируса.

Посебно смо поносни на данашњу заједничку активност јер овакви прегледи нису уобичајени, а изузетно је важно водити рачуна о здрављу дјеце и дјеловати превентивно у свакој ситуацији.

Захваљујемо се ЈЗУ Дом здравља и др Гордану Бајићу на организацији још једне активности током обиљежавања Дјечије недјеље.