УЗБУДЉИВ ДАН У ШКОЛИ – ВАТРОГАСНО-СПАСИЛАЧКА ЈЕДИНИЦА ОДРЖАЛА ПОКАЗНУ ВЈЕЖБУ У СЛУЧАЈУ ПОЖАРА

Наши ученици су јутро у школи провели на мало другачији начин. Данас су нашу школу посјетили ватрогасци Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Станари како би ученицима и наставницима демонстрирали како је потребно поступати у случају пожара.

Они су данас одржали вјежбу „Евакуација ученика и гашење пожара у просторијама библиотеке“. Наши ученици су са великим интересовањем посматрали ову вјежбу, а неколицина њих као и наш библиотекар су чак и директно учествовали у вјежби. Саму активност су подржали и припадници Полицијске станице Станари као и медицинско особље хитне помоћи Дома здравља у Станарима.

Командир ТВСЈ Станари се захвалио свима на учешћу и нагласио да је циљ ове вјежбе увјежбавање стручне оспособљености ватрогасаца за реаговање у ситуацијама гашења пожара и спасавања живота људи.

На крају самe активности сви наши ученици као и полазници из вртићке групе су имали прилику да изблиза погледају ватрогасна возила и фотографишу се са ватрогасцима.