УСПЈЕШНО РЕАЛИЗОВАНА „ПРОБНА МАЛА МАТУРА“

Више од 9.500 ученика деветих разреда из 187 основних школа у Републици Српској   су 9. и 10. априла 2019. године радили тестове из српског језика и математике ради провјере знања стеченог током основног школовања.

Ученици у 93 основне школе су радили тестове пробне мале матуре, док су мали матуранти из 94 школе били обухваћени спољашњом провјером постигнућа.

У нашој школи је, 9. и 10. априла 2019. године, одржана „Пробна мала матура“ ученика 9. разреда.

Све је организовано према према Стручном упутству Републичког педагошког завода за одржавање матуре и реализација исте се одвијала без проблема. Наши матуранти су и овој обавези приступили озбиљно и успјешно је завршили.

Резултати ове провјере су у одређеној мјери бољи у односу на прошлу годину када смо били обухваћени спољашњом провјером постигнућа ученика деветог разреда из српског језика и математике.