СТРУЧНО УСАВРШАВАЊЕ НАСТАВНИКА ОРГАНИЗОВАНО У ПО ЦЕРОВИЦА

Најбољи начин да се час обогати, учини што занимљивијим ученицима и да се на најлакши начин остваре очекивани исходи учења је стручно усавршавање путем одржавања јавних часова.

Управо један такав час као стручно усавршавање у овој школској години одржала је наша учитељица Миланка Кесер у подручној школи у Церовици.

Посебан изазов је осмислити успјешан час у комбинованом одјељењу, а поготово ако се ради о комбинацији првог разреда са неким другим разредом. Учитељица Миланка је управо то успјела. Одржала је изузетно успјешан и поучан час у комбинацији првог и трећег разреда. Она је припремила комбинацију часова природе и друштва и српског језика повезану са активностима које се проводе у првом разреду.

Ученици су учили путем пјесмица, занимњиве презентације, дискусије, наставних листића и других.

Овом часу присуствовали су директор школе, помоћник директора, педагог и учитељи из наше три подручне школе као и из централне школе.

Овим путем захваљујемо учитељици Миланки Кесер на позиву да присуствујемо њеном часу и честитамо јој на успјешној реализацији стручног усавршавања.