ПОД СЛОГАНОМ (ПО)ДИЈЕЛИ РАДОСТ, ЉУБАВ, ЗНАЊЕ ОБИЉЕЖЕНА ДЈЕЧИЈА НЕДЈЕЉА

Прва седмица мјесеца октобра у школама Републике Српске је традиционално резервисана за обиљежавање Дјечије недјеље.

Ученици наше школе и њихови наставници су у склопу обиљежавања Дјечије недјеље протеклу седмицу провели учествовајући у разним активностима све у циљу промовисања важности препознавања потреба дјеце.

У организацији и провођењу активности су највише учествовали ученици од  првог до петог разреда, како централне тако и наших подручних школа.

Изузетна кеативност и разноликост идеја обиљежили су и ову седмицу дјетета. Неке од активности које смо реализовали су:

• Креативне радионице о дјечијим правима (ПО Цвртковци, ПО Тедин Хан, ПО Јелањска, ПО Драгаловци, ПО Остружња Доња)
  • „Балони носе права и обавезе“ – заједничка радионица у централној школи
  • „Слике на бетону“ – заједничка радионица у централној школи
  • „Имамо право на игру“ – заједничка радионица у централној школи
  • „Друг другу“ – сарадња са другим школама, заједничка радионица путем платформе за учење Microsoft Teams са школом у Зворнику
  • Заједничка радионица ученика првог разреда и полазника мјешовите вртићке групе ОЈ „Матко“
  • „Дијелимо радост, љубав, знање“ – мала приредба ученика прве тријаде централне школе
  • Креативне радионице за ученике четвртог и петог разреда организоване у просторијама Народне библиотеке у Станарима

Ово су само неке од активности које су организоване у свим подручним школама као и у централној школи. Најљепша особина наше школе је богатство подручним одјељењима. Због тога и обиљежавање манифестација као што је Дјечија недјеља обилује активностима, а самим тиме је и срећа наших ђака већа.