ОБИЉЕЖИЛИ СМО МЕЂУНАРОДНИ ДАН ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ

Међународни дан особа са инвалидитетом је установљен 1992. године  на Генералној скупштини УН. Од тада се  се обиљежава сваке године 3. децембра. Циљ усвајања  је да се унаприједи и омогући особама са инвалидитетом једнако уживање људских права и равноправно учешће у друштву. У нашој школи се велика пажња посвећује развијању емпатије ученика према овој популацији. Кроз предавање и радионицу  ове године је логопед Свјетлана Ђекановић са ученицима четвртог разреда централне школе разговарала на тему положаја особа са инвалидитетом, њиховим школовањем ,запошљавањем и учешћем у свакодневном животу. Ученици су показали велику емпатију и знање о особама са инвалидитетом.

Трудићемо се да и у наредном периоду код дјеце његујемо љубав, пажњу према особама са инавлидитетом и то не само овог званичног датума већ током читаве године.