Екстерно вредновање постигнућа ученика 9. разреда из српског језика и математике, школске 2015/16. године

Сутра ће Републички педагошки завод у свим основним школама Републике Српске па тако и у нашој школи, провести екстерно вредновање постигнућа ученика деветог разреда из Српског језика и Математике. Екстерним вредновањем ће бити обухваћени ученици који похађају наставу по наставном плану и програму за основну школу.

^E8A5CF2B7FEA8678EC585B2367B344FCB0BB933624ACA77EEF^pimgpsh_fullsize_distr

Екстерно вредновање постигнућа ученика 9. разреда и ове школске године ће се провести експериментално, 18. и 19. априла 2016. године. Циљ екстерног вредовања је: утврдити ниво знања, умијења и вjештина из предмета Српски језик и Математика којима су ученици овладали на крају основне школе; утврдити процедуре екстернoг вредновања ученичких постигнућа низом задатака објективног типа; провјерити прихваћеност екстерног вредновања ученичких постигнућа од стране школа (наставника и ученика) и укупне јавности.

Свим нашим ученицима желимо много среће на сутрашњем тестирању!