СВЈЕТСКИ ДАН ВОДА ОБИЉЕЖЕН У ПО ЦВРТКОВЦИ

Свјетски дан вода обиљежава се сваке године 22. марта. Тај дан је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. Већ од 1993. године овај дан је почео да се обиљежава и, временом, значај овог дана је почео да расте.

Овим даном Уједињене нације желе да подсјете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света. Такође, од 2005. године до 2015. године се обиљежава деценија вода, тако да овај дан има посебан значај ових година.

Ове године је по први пут Свјетски дан вода обиљежен у нашој школи и то у подручном одјељењу у Цвртковцима.

Наставник географије Драшко Циган се потрудио да на занимљив начин ученицима од 1. до 5. разреда у Цвртковцима прикаже значај вода и зашто је важно да свако од нас преузме одговорност у чувању воде.

Кроз интересантно предавање праћено одговарајућом презентацијом ученици су са великим интересовањем учили о значају овог дана.

И сам Леонардо Да Винчи је о значају воде рекао:

„Вода је покретачка снага природе.“