ПРВИ ПУТ СМО ОБИЉЕЖИЛИ СВЈЕТСКИ ДАН ЛУТКАРСТВА

Ове године у нашој школи је обиљежен Свјетски дан луткарства.  Ученици II1 разреда су тим поводом организовали различите активности како би на што бољи начин представили рад Луткарске секције. Полазници предшколског програма су  имали прилику да обиђу изложбу под називом „ Моја другарица лутка“ гдје су им чланови секције објаснили начин израде лутака и покажу материјале које су користили.

Друга активност је била намијењена другарима четвртог разреда. Учитељица Тијана Јеринић која у нашој школи води Луткарску секцију је одржала краће предавање на тему „Шта је то луткарство“ а, затим су ученици препуштени чаролијама луткарства. Изведени су различити игрокази гдје су коришћене различите лутке. Ученици су имали прилику погледати и сцену која је намијењена искључиво луткарским представама.  Ове активности су имале за циљ подстицати интересовање за овај вид креативног изражавања, као и, кроз различите примјере, будити свијест о очувању природе и значају рециклаже, употребом различитих материјала. Као и прави глумци, и наши луткари су добили велики аплауз од публике, што нам је велики показатељ да је наша секција на правом путу.