ОБИЉЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЈЕЧИЈИХ ПРАВА

Међународни дан дјечијих права ученици шестих разреда наше школе у Станарима обиљежили су кроз неколико радионица гдје су представили права и обавезе које имају дјеца.

Причали су о особинама, квалификацијама и вјештинама које  требају посједовати особе које се кандидују за неку позицију ауторитета.

Такође, ученици су са наставницом Оливером Недић прошли кроз означавање изазова са којим се суочавају дјеца која живе у мање подстицајном окружењу. Присјетили су се шта све може стајати на путу пуног развоја једног дјетета и закључили да не смију чекати док порасту да би реаговали на те проблеме и изазове.

Закључили су да и ученици могу давати приједлоге за рјешавање препрека које уоче у току свог одрастања и да неће сви бити физичари, математичари, љекари или правници али ће сви бити грађани који морају учествовати у животу заједнице.