МЛАДИ ИНФОРМАТИЧАРИ ПОНОВО У СТАНАРИМА!

Наша школа је и ове године добила иузетну част да на чак два нивоа организује такмичење из информатике.

Прво смо 24. марта ове године угостили најбоље информатичаре са добојске регије и то укупно дванаест њих из девет основних школа.

Регионално такмичење из информатике је почело у 10.00 часова, а прије тога су наши ученици и наставници за госте извели прикладан културно – забавни програм како би се код нас осјећали угодно. Представник Републичког педагошког завода, просвјетни савјетник Гордана Попадић и директор школе Александар Ристић су упознали учеснике такмичења са пропозицијама такмичења и прогласили такмичење отвореним.

Након два сата израде задатака, прегледа и бодовања радова коначно смо добили резултате ко је најбољи информатичар регије Добој.

Прва три мјеста заузели су сљедећи ученици и наставници:

Као потврду да смо добро обавили свој посао, наша школа је поново добила изузетну част да организује Републичко такмичење из информатике. Крајем овог мјесеца, тачније 28. априла 2018. године у нашу школу ће пристићи 22 ученика основних школа из цијеле Републике Српске како бисмо сазнали ко је од њих најбољи – првак Републике.

Надамо се да ћемо указано повјерење оправдати и да ћемо се и овај пут показати добрим домаћинима.