СВЈЕТСКИ ДАН ВОДА ОБИЉЕЖЕН У ПО ЦЕРОВИЦА

Свјетски дан вода обиљежава се сваке године 22. марта. Циљ обиљежавања је подсјетити на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света.

Овај значајан датум се сваке године обиљежава и у нашој школи, а ове године обиљежен је у подручној школи, у Церовици.

Учитељице Миланка Кесер и Душанка Лепир су за ученике од првог до петог разреда припремиле занимљиве активности које су усмјерене на истицање важности очувања вода и то кроз измјену личних, навика у породици, школи, па и широј заједници.

Ученици су имали прилику погледати презентацију о датој теми, а потом су кроз дискусију и радионицу сами дошли до важних закључака како личним залагањем допринијети заштити вода. Најважнији закључак на крају овог занимљивог школског дана је ВОДА = ЖИВОТ.