ШАРЕНЕ ЧАРАПИЦЕ У ПРОДУЖЕНОМ БОРАВКУ – ОБИЉЕЖЕН СВЈЕТСКИ ДАН ОСОБА СА ДАУНОВИМ СИНДРОМОМ

Дан особа са Дауновим синдромом обиљежава се од 2006. године широм свијета, а 21. март је симболично изабран за тај датум јер се у ћелији јављају три умјесто два хромозома на 21 хромозонском пару.

Данас су ученици у нашем продуженом боравку носили различите чарапе што представља симбол обиљежавања Дана особа са Дауновим синдромом, а на симболичан начин представља подршку њиховог интегрисања у друштво.  Наши ученици и учитељице продуженог боравка су посветили дан дјеци које због њихове урођене доброте често зову дјеца анђели, дјеца свјетла или дјеца сунца. Они су топли, ведри, добродушни, весели, комуникативни, те својим осмијехом увијек носе позитивну енергију гдје год да се налазе.

Ведрина, љубав и пријатељство су мотиви који су обиљежили овај посебан дан у продуженом боравку наше школе.