Предавање на тему „Узроци малољетничке делинквенције“

Прошле седмице у нашој школи је одржано предавање на тему „Узроци малољетницке делинквенције“.Предавачи су били представници надлежних органа МУП-а Републике Српске.На предавању су учестовали ученици петих и седмих разреда, а и били су присутни и ученици из подручних школа.

Причало се, такође, о разним темама као напримјер: насиље у школи, дојављивање лажних информација, кориштење алкохола и цигарета, посјећивање разних кафана и кладионица, понашање ученика према наставницима, а посебно се обрадила тема друштвених интернет мрежа као што је Фејсбук с обзиром да ту мрежу користи огроман постотак ученика наше школе.
После предавања сам схватио много тога што до сада нисам знао и мислим да је предавање било корисно и за мене као и за остале ученике.
Сада сам заштитио свој профил на фацебооку од разних злоупотреба.
Цјелокупно предавање је трајало око 1 сат.
Предавању су такође присустовали: директор школе, педагогица и други наставници.

Написао:Кристиан Лазић, ученик VIII-1

Comments are closed.