ОСМОМАРТОВСКА РАДИОНИЦА: „МАМА И ЊЕНА СЛИКА О ДЈЕТЕТУ“

Поводом обиљежавања Међународног дана жена, 8. марта, учитељице првог разреда централне школе Тијана Јеринић и Јелена Перић су за родитеље својих ученика организовале радионицу под називом: „Мама и њена слика о дјетету“.

Циљ радионице је остварити бољи увид у понашање дјеце и створити реалнију слику дјетата, али и упознати карактерне особине дјетета које ће га пратити кроз будућност. Поред тога, крајња жеља је упознати како родитељи виде своју дјецу сада, али и какви би жељели да постану.

Кроз један школски дан реализоване су различите активности: мала приредба за маме, заједничка радионица (израда осмомартовских честитки) као и заједничка игра у фискултурној сали.

Мајке су размијениле скуства, помагале дјеци, али и једна другој, те се заједно и насмијале. На одласку су закључиле да су њихова дјеца вољена и жељена баш таква каква јесу.