ИЛУСТРАЦИЈЕ НАШЕ АНАСТАСИЈЕ ТАНАЦКОВИЋ КРАСЕ СТРАНИЦЕ РОМАНА СВЈЕТСКИ ПОЗНАТЕ КЊИЖЕВНИЦЕ Џ.К. РОУЛИНГ

Наша ученица четвртог разреда Анастасија Танацковић побједница је ИКАБОГ – ликовног конкурса којег је организовала „Чаробна књига“, издавач познате књижевнице Џ.K. Роулинг у Србији. Ову књижевницу знамо као ауторку серијала о младом чаробњаку Хери Потеру. Ликовни конкурс је објављен за сву дјецу од седам до дванаест година чије илустације ће красити издање бајке „Икабог“ ове издавачке куће.

Наша талентована Анастасија је једна од побједница и чак двије њене илустрације „Мјесец“ и „Кола са залеђеном храном“ су уврштене у издање оригиналне бајке „Икабог“ од Џ.К. Роулинг.

Анастасија је оригиналан примјерак ове бајке поклонила својој школи уз посвету за будуће генерације.

Позивамо наше ученике да посјете нашу библиотеку и погледају како изгледају илустрације наше Анастасије и свих осталих побједника Конкурса.

Овом приликом честитамо Анастасији и надамо се да ће и убудуће овакве поклоне доносити у своју школу.