Дани Општине Станари – предавање МУП– а РС за наше ученике

Први понедјељак у новој школској години је нашим ученицима донио нека нова сазнања и нова искуства.

У склопу обиљежавања Дана Општине Станари, припадници МУП – Републике Српске су  4. септембра 2017. године организовали, у сали Центра за културу, предавање на неколико интересантних тема. Предавању су присуствовали ученици централне школе, од четвртог до деветог разреда. Предавање је започело у 12.00 часова, а теме о којима се говорило су:

• Опасности на интернету
  • Злоупотреба опојних дрога
  • Вршњачко насиље

Представници МУП-а Републике Српске упознали су ученике са полицијским образовањем и обуком, те пословима, задацима и опремом коју полицајци користе. Након предавања, започео је ученицима најинтересантнији дио. Припадници полиције су демонстрирали како изледа њихов посао. За наше ученике је организована ситуациона вјежба која ће засигурно, у некима од њих, пробудити жељу да се баве овом професијом.